0 in winkelwagen
Uitzoomen    Inzoomen
Klassieke Zaken

Luister online

Gerrit Komrij overleden



Schrijver Gerrit Komrij (68) is overleden. Hij stierf gisteravond (5-7-12) na een kort ziekbed aan de gevolgen van kanker in het Onze Lieve Vrouwe Gasthuis (OLVG) in Amsterdam.

Komrij wordt gezien als een van de veelzijdigste en productiefste schrijvers in het Nederlandse taalgebied. Op 24-jarige leeftijd debuteerde hij met de poëziebundel 'Maagdenburgse halve bollen en andere gedichten'. Er zouden er nog vele volgen.

Eredoctoraat
Komrij was ook creatief met andermans werk. Bekend zijn de eigenzinnige bloemlezingen en zijn vele vertalingen, van onder anderen Shakespeare, T.S. Elliot en Oscar Wilde.

Bij het grote publiek werd Komrij gaandeweg bekend als essayist, columnist en als televisie- en boekrecensent. Later ontpopte Komrij zich ook als een gevierd prozaschrijver. Zo kreeg hij in 1993 de P.C. Hooftprijs voor zijn beschouwend proza en in 1999 werd zijn 'In Liefde Bloeyende' bekroond met de Gouden Uil.

Hoewel Komrij sinds 1984 met zijn vriend in Portugal woonde, was hij van 2000 tot 2004 Dichter des Vaderlands. In 2000 kreeg hij een eredoctoraat aan de Universiteit van Leiden.

Het label Globe heeft twee titels uitgebracht met teksten van de schrijver en dichter: GLO 6059 en GLO 6067. Op de bijgevoegde DVD rondom het schilderij De Zeven Doodzonden van Jeroen Bosch is Komrij te zien bij het voordragen van zijn teksten. Beide cd’s zijn uitgevoerd door het ensemble Camerata Trajectina, specialisten in het uitvoeren van oud-Nederlandse muziek.

Bron: NOS & Codaex

Meer nieuws


Met € 2,50 korting naar concerten van Marietta Petkova

woensdag 15 mei 2013

In de internationale muziekwereld neemt Marietta Petkova een bijzondere plaats in. “De Bulgaarse meesterpianiste bespeelt de vleugel met een indrukwekkende virtuositeit, maar uiteindelijk draait alles bij haar om veel meer dan de noten.” (NRC Handelsblad). “Zij speelt niet de noten ..

Lees meer....
Met € 2,50 korting naar concerten van Marietta Petkova


Gratis meegenieten van Jubileumconcerten van het Concertgebouw in live streams

woensdag 24 april 2013

Met de nieuwe live streams onderstreept Het Concertgebouw zijn missie om muziek toegankelijk te maken voor een zo breed mogelijk publiek. Met ingang van het Jubileumjaar zal de concertzaal op reguliere basis live streams realiseren, zoals die van een reeks ..

Lees meer....
Gratis meegenieten van Jubileumconcerten van het Concertgebouw in live streams


Nieuwe concertseizoen Muziekgebouw telt veel specials

dinsdag 16 april 2013

Met ruim 200 concerten is het nieuwe concertseizoen van Muziekgebouw aan ’t IJ in de verkoop. Daarin zowel concerten hedendaagse muziek als klassiek, elektronische (pop)muziek, jazz, wereldmuziek en muziektheater. Op het programma staan veel specials. Zoals concerten rond de 75e ..

Lees meer....
Nieuwe concertseizoen Muziekgebouw telt veel specials


De NTR ZaterdagMatinee presenteert haar 53e seizoen

donderdag 21 maart 2013

De NTR ZaterdagMatinee presenteert haar 53e seizoen* al meer dan vijftig jaar de meest prestigieuze concertserie van Nederland* wekelijkse concerten verbinden bekend en onbekend repertoire* 34 concerten in nieuwe seizoen* (opdracht)werk van o.m. Louis Andriessen, Hans ..

Lees meer....
De NTR ZaterdagMatinee presenteert haar 53e seizoen


Celliste Quirine Viersen solist bij Amsterdam Sinfonietta in Mozarts celloconcert

vrijdag 15 maart 2013

Tussen 15 en 23 maart 2013 geeft Amsterdam Sinfonietta samen met Quirine Viersen en gastconcertmeester Anthony Marwood een reeks concerten in Nederland en België. Tijdens de tournee speelt Quirine Viersen een nieuwe bewerking van Mozarts Fluitconcert KV 314, en is ..

Lees meer....
Celliste Quirine Viersen solist bij Amsterdam Sinfonietta in Mozarts celloconcert



Betalen
Betaal met iDEAL Betaal met de Nationale Entertainment Card Veilig betalen met Buckaroo Online Payment Services

Aanbiedingen