Holland Baroque Society's nieuwe dubbel-cd La Cetra met Rachel Podger gooit hoge ogen
DONDERDAG 24 MEI 2012
Dé website voor liefhebbers van klassieke muziek .
Op 13 december vindt een optreedmarathon van de culturele sector plaats in Café Brasserie Dudok in Den Haag. Die dag wordt op een steenworp afstand de cultuurbegroting afgehamerd door de Tweede Kamer. Een bijzonder gevarieerd aanbod van muziek, dans en theater vanuit het hele Nederlandse kunstleven moet de politiek ervan doordringen dat de bezuinigingen op cultuur buitenproportioneel zijn en daarom herroepen moeten worden.
De 13e december is de laatste dag in een serie: sinds 22 november vinden in Den Haag protestoptredens plaats in Nieuwspoort en in Café Brasserie Dudok. Elke dinsdag, woensdag en donderdag - de dagen dat de Tweede Kamer bijeenkomt - krijgen Kamerleden weer een ander facet van de rijke Nederlandse cultuur te zien. Na de publieke schreeuw om cultuur op 20 november, spreekt de kunst nu voor zich. De gedachte erachter is dat de regering het beste maar in levende lijve geconfronteerd kan worden met kunst. Cultuur kan beschouwd worden als de Veluwe: ook daarvan kun je met veel pijn en moeite de economische waarde schatten, maar de werkelijke waarde ervan zie je pas als je er op een zonnige winterdag een wandelingetje maakt.
Nadat de actie drie weken geleden werd aangekondigd, stroomden de aanmeldingen binnen. De finale op 13 december krijgt de vorm van een marathon: tussen 11.00 tot 17.00 uur vindt een serie optredens plaats in Café Brasserie Dudok, tegenover de Tweede Kamer. Voorlopige aanmeldingen zijn Cappella Amsterdam, Combattimento Consort, Korzo Producties, Zina platform, Toneelgroep Amsterdam, Camerata Trajectina, Noodrem en de Radio Kamer Filharmonie. Kamerleden worden op een speelse manier naar de overkant geleid waar ze de hele dag van de concerten en optredens kunnen genieten. Het management van het Ricciotti ensemble, dat de acties initieerde, heeft producente Ineke Beemsterboer bereid gevonden om de organisatie van de dag op zich te nemen. Er wordt daarbij nauw samengewerkt met de organisatie van Nederland Schreeuwt Om Cultuur, die meer dan honderdduizend mensen door heel Nederland op de been kreeg om op 20 november jongstleden voor cultuur te demonstreren.
Derk van der Kamp is zakelijk leider van het Ricciotti ensemble. Het Ricciotti ensemble is een orkest, bestaande uit veertig jonge, geestdriftige musici, dat zich ten doel heeft gesteld om symfonische muziek te spelen voor mensen die daar normaliter niet mee in aanraking komen. Volg @ricciottitweets op Twitter of kijk op de website.
Programma onder voorbehoud
Muziekgebouw aan ’t IJ in Amsterdam richt zich het komende concertseizoen meer op nieuw publiek. Met andere series en invalshoeken wil het in muziek geïnteresseerd publiek beter bedienen. Algemeen en artistiek directeur Tino Haenen: “Als je niet goed thuis bent ..
Lees meer....Een vakjury van internationale festivalprogrammeurs heeft de selectie voor Toonzetters 2011 bekendgemaakt. Uit de bijna honderd inschrijvingen koos de jury de tien beste werken die kans maken op de Buma Toonzetters Prijs. De uitvoerende(n) van het winnende stuk ontvangen de ..
Lees meer..HS-strippenkaart: flexibel en voordeligVoor alle culturele bezoekers die zo laagdrempelig, flexibel en voordelig mogelijk concerten willen bezoeken, introduceert Holland Symfonia een uniek innovatief initiatief: de culturele strippenkaart. Met deze strippenkaart kunnen bezoekers van de Philharmonie in Haarlem vier of ..
Lees meer....Van 6 tot 8 mei 2011 zal in het Muziekcentrum Enschede de tweede editie van het Internationaal Studenten LiedDuo Concours worden gehouden. Liedduo’s van zang- en pianostudenten kunnen zich nog tot 15 maart inschrijven via de website. Het concours richt zich ..
Lees meer..200 legendarische opnamen uit de catalogi van DG & Decca: The Originals nu €7,99 per stuk, 3 voor €20,- Ontvang bij inlevering van uw eigen Originals recensie een gratis exemplaar naar keuze. Klik hier voor de actie-cd's ..
Lees meer....Stichting CoMAMaastricht (contemporaine muziek voor amateurs), opgericht door Blazersensemble Raak, gaat op 5 en 6 november 2011 een samenspeelweekend hedendaagse muziek organiseren in Maastricht. CoMAMaastricht schrijft hiervoor een compositiewedstrijd uit om componisten uit te dagen voor amateurs te gaan componeren ..
Lees meer..In 2006 tekende Kate Royal (1979) een exclusief contract bij EMI. De zaken gaan goed, want bij dit label is nu haar derde album verschenen: A lesson in love. Onder deze tot de verbeelding sprekende titel heeft de Engelse sopraan ..
Lees meer....De Klankspeeltuin van Muziekgebouw aan ’t IJ krijgt twee splinternieuwe klankinstallaties. Op vrijdagmiddag 18 februari neemt burgemeester van Amsterdam Eberhard van der Laan deze officieel in gebruik. Vanaf nu telt het educatieve project van Muziekgebouw aan ’t IJ zes bijzondere ..
Lees meer..Bij De Nederlandse Opera is het project ‘Zingen bij DNO’ van start gegaan. Met dit initiatief wil het operahuis mensen enthousiasmeren voor klassieke zang en opera.Op een speciale website kan iedereen die van zingen houdt, zich aanmelden. Elke aanmelder ..
Lees meer..De hoornisten van het Residentie Orkest zullen op woensdag 12 januari om 14.00 uur met een spectaculair optreden op de roltrap de activiteiten aftrappen die het orkest organiseert op de winkelvloer van het Haagse filiaal van De Bijenkorf. Het Residentie ..
Lees meer..