Holland Baroque Society's nieuwe dubbel-cd La Cetra met Rachel Podger gooit hoge ogen
DONDERDAG 24 MEI 2012
Dé website voor liefhebbers van klassieke muziek .
Bij De Nederlandse Opera is het project ‘Zingen bij DNO’ van start gegaan. Met dit initiatief wil het operahuis mensen enthousiasmeren voor klassieke zang en opera.
Op een speciale website kan iedereen die van zingen houdt, zich aanmelden. Elke aanmelder komt automatisch terecht in het ‘Grote Koor’. De meer ervaren zangers die een digitale auditie opsturen, maken een kans op een plek in het ‘Gevorderdenkoor’.
In maart worden de twee koren gevormd die op de ‘Open Dag’ van De Nederlandse Opera (zaterdag 21 mei) een uitvoering zullen geven op het gigantische podium van Het Muziektheater Amsterdam. Op de website kunnen zangers zich aanmelden. Daar is verder ook alle informatie te vinden over het project en kan materiaal worden gedownload om zelf een partij in te studeren. Op de site zijn ook filmpjes te vinden die een kijkje bieden achter de schermen van het operabedrijf.
Challenge Classics is zeer trots om te mogen aankondigen dat er dit jaar maar liefst twee Challenge-artiesten genomineerd zijn voor de Edison Publieksprijs! ..
Lees meer....Trompettist Eric Vloeimans is genomineerd voor de Gouden Notenkraker 2011, een prijs van Sena en NORMA waarmee musici en acteurs elkaar eren voor de meest opvallende artistieke cq. smaakmakers van het afgelopen seizoen. In de categorie muziek is Eric genomineerd samen ..
Lees meer....Kunst is een product van cultuur. Cultuur is een product van de mens. Kunst en cultuur bepalen de identiteit van een mens, een groep, een volk en een land. Kunst en cultuur zijn de noodzakelijke ingrediënten van een gezonde maatschappij ..
Lees meer..Met ingang van 1 januari 2011 is de ledenadministratie van het Klassieke Zaken Magazine verhuisd. Best communication & Management uit Eindhoven (BCM) heeft de ledenadministratie overgenomen van Abonnementenland. Twee maanden voordat het clublidmaatschap afloopt krijgt u een nieuwe ..
Lees meer..Tot en met donderdag 21 april lopen er op Ebay diverse veilingen van bijzondere items beschikbaar besteld door grote internationale artiesten van EMI Records. De opbrengst van de veilingen is bestemd voor de slachtoffers van de aardbeving in Japan. Bied ..
Lees meer....Recent werd de visitatie Nederlandse orkesten afgerond. De rapporten van de visitatiecommissie zijn hier online te vinden. In een begeleidende brief van de commissie aan staatssecretaris Halbe Zijlstra spreekt de visitatiecommissie duidelijke taal: “Als je 25% bezuinigt op ..
Lees meer..Twee platenmaatschappijen, Deutsche Grammophon en Decca, slaan de handen ineen om Japan te helpen. Ze brengen namelijk vandaag een digitale cd uit, waarvan de opbrengst is bestemd voor het Rode Kruis van Japan.Grote musici doen belangeloos mee aan de ..
Lees meer....Voor een landelijk onderzoek naar de doelgroep voor de Klassieke Muziek Week 2011 zijn we benieuwd naar uw reactie op een aantal vragen.Het onderzoek zal slechts 5 minuten in beslag nemen en u helpt ons om de juiste marketing ..
Lees meer....Met grote droefenis gaf het Nederlands Philharmonisch Orkest 16 maart kennis van het overlijden van zijn chef-dirigent Yakov Kreizberg. Kreizberg werd 51 jaar oud. Ondanks een langdurige periode van ziekte heeft Yakov het Nederlands Philharmonisch Orkest tot enkele weken geleden gedirigeerd. Yakov Kreizberg was sinds 2003 chef-dirigent ..
Lees meer....